A teraz sa odmeň!

Ideš na to!

Tak dnes máš svoj veľký deň „D“. V minulom článku o „tele na leto“ sme si spolu rozobrali trocha dôvody prečo je nevyhnutné a prečo je užitočné a dôležité niečo so svojim telom spraviť.

Zamyslela a zamyslel si sa nad tým, že čo by si chcel dosiahnuť ohľadom svojho tela? Zober a napíš si to na papier. A tento papier si prilep na nejaké miesto, kde sa často pohybuješ.

Niektorí pozemšťania na takéto rituály využívajú chladničku, iní zase monitor svojho PC. Napríklad: Janka chce schudnúť na 55kg. Jožko chce zhodiť zo svojho pivného bruška. Evička chce mať zadok ako na konci strednej školy. Napíš tam ten svoj cieľ.

Keď máš toto hotové tak teraz ťa čaká najdôležitejší krok tvojej kariéry. Vieš aký to je?

Začať. Áno, urobiť prvý krok.

„Urobiť prvý krok tvorí tú rozsiahlu priepasť medzi neúspechom a potenciálnym úspechom.“

Obuť si tenisky a vybehnúť z domu, či bytovky a trocha sa prevetrať, spraviť svoj prvý tréning.

Áno presne tak, najťažšia vec je začať. Začať behať, začať vstávať z postele, začať variť večeru, začať pracovať. Začať, začať, začať…

leniva zena

Pamätáš si – teraz hovorím k všetkým slovenským Jankom (teda možno nie všetkým) – ako sa ti páčila Zuzka z vedľajšej triedy a ty si úplne celý horel od svojej platonickej lásky a trávil si celé svoje dní premýšľaním o tom „ako začať“, kým si sa k tomu konečne dostal, alebo poprípade si nikdy nezačal?

„Začať niečo robiť je tá najťažšia vec na svete. Ak ste ju už raz začali, najťažšou vecou je vytrvať.“

Keď ste už raz začali, tak vám gratulujem. Urobili ste to, čo nedokázalo 80% ľudí, ktorí si tento článok čítajú. Byť teraz pred vami tvárou v tvar, tak vám potrasiem pravicou, alebo vystrúham takú poklonu ako rakúsky šľachtic pred cisárovnou Sisi.

Teraz, keď ste začali, je na čase trocha investovať do seba.

„Investícia do seba je tou jedinou výhodnou investíciou – vracia sa niekoľko násobne späť.“

Vieš aká je najdôležitejšia výbava každého bežca?

Je to dobrá obuv. Keď som bol malý, tak som na ZŠ stále nosil čierne gumové „číny“ za 100sk. Neskutočne má od nich pálili spodky chodidiel, hlavne pod palcom a to bruško na chodidle. Mal som veľmi rád šport, ale tá bolesť a nepohodlie ma limitovali.

Bolo mi ľúto investovať trocha viac do seba. Nerobte moje chyby. Pred troma rokmi som si kúpil tenisky nemenovanej športovej značky. Stali asi 90eur aj s poštovným. Viete čo sa s nimi stalo? Sú predo dvermi a stále sú zelené a stále sú funkčné. Na beh ich už používam menej, no stále sú to moje najobľúbenejšie = najpohodlnejšie tenisky (obuv).

Aké tenisky si vybrať?

Vyberte si také aké sa vám páčia! Presne tak, dobre počujete, nebudem vám tu vysvetľovať o typoch nôh, či výške podrážky. Otvorte si stránku AdamSport a prezrite si ich ponuku. Nepozerajte sa na cenu. Viete, že chcete tenisky a chcete tenisky v ktorých sa budete cítiť dobre, ktoré vám budú robiť radosť, ktoré vám vyčaria úsmev na tvári, keď sa na ne na vašich nohách pozriete. Vráti sa vám to vo forme úspechu. Kto by sa nechcel predviesť pred svojimi kamarátmi, či susedkou 😉

new balance

No nie sú prekrásne?

To isté som urobil aj ja so svojimi prvými „bežeckými“ teniskami. A ako to dopadlo už viete – stále má čakajú verne predo dvermi. Rozhodol som sa a rozhodol som sa správne. Ak chcete, tak do AdamSportu zájdite a nechajte si poradiť aké by vám odporučili, v každom prípade si však kúpte také, aby sa vám páčili.

A behajte! Majte svoj cieľ pred očami.

Nabudúce si povieme niečo málo o plánovaní. Zistíte tajomstvo, ktoré odlišuje Usaina Bolta (olympijského víťaza) a tučného Šaniho (bežného 95kilového nepohyblivého krajana z Liptovskej Osčadnice).

„Máš cieľ, cestu nájdeš. Nemáš cieľ, nikdy nenájdeš cestu.“

Xosé
autor, športový aktivista