Ako si nosič vyberie správny detský turistický nosič ?

set-deuter-comfort-plastenkaAko si nosič vyberie správny nosič, ako správne vybrať nosič pre dieťa na vaše spoločné výlety a túry ?

Pred pár rokmi som sa na mamičky, ale i oteckov s nosičmi pozeral s nedôverou. Je to bezpečné? Cíti sa dieťa pohodlne? A čo samotný nosič? Veď chrbtica musí nenormálne trpieť. Potom som však dostal šancu vyskúšať si to. Úprimne vám poviem, je to úžasná vec. Ak ste videli film Avatar, kde všetko do seba zapadalo a išlo o akési magické spojenie s prírodou, tak takto sa cíti nosič, keď nesie malého drobpadlo, že by ma bolel chrbát. Samozrejme, na začiatku som bola upozornená na to, ako dieťa niesť.
Nesmie visieť, ale byť príjemne schúlené v polohe písmená C, nožičky majú byť pokrčené a doširoka rozovreté ako písmeno M. Táto poloha je vhodná pre kĺby a chrbticu. Preto treba dávať pozor pri výbere nosiča, aby bol širší pruh látky medzi nožičkami dieťatka. Pozor treba dať i na to, aby dieťatko nič neodtláčalo.
Pokiaľ ide o mňa alebo nosiča všeobecne, tak správne nosenie je také, keď vás ani po niekoľkých hodinách chrbtica nebolí. Váhu musíte rozložiť rovnomerne. Skúsme teda zhrnúť v pár bodoch, aký je ten správny nosič. Ako ho vyberať a nenechať sa oklamať.

Začnime teda pásom- mal by byť obojstranne nastaviteľný, bedrový pás by mal byť mäkko polstrovaný, ergonomický tvar zabezpečuje správnu polohu dieťatka.

Určite by mal byť ľahko manipulovateľný, skladovateľný. Strih by mal vyhovovať dieťaťu aj nosičovi. Pokiaľ sa dá odňať novorodenecká vložka, tak sa nosiť stáva vhodným pre deti od 3,5 do 20 kg.

Ďalšia vec, ktorá sa dá odnímať je kapucňa, ktorá ma navyše nastaviteľnú veľkosť.

Možno troška luxusom, no i samozrejmosťou by malo byť vrecko na odkladanie drobných predmetov.

Pre novorodeniatka sa odporúčajú najmä babyšatky. Nosiče vyhovujú deťom od 3-4 mesiacov. Nosiče sú vhodným riešením aj pre neposedné či nevrlé deti vo veku  3 rokov ( rast zúbkov, únava). Do akého veku teda deti nosiť? Tak to je naozaj len na vás. Otázka je, do kedy sa cítite.

Na dlhšie výlety a turistiku sú najvhodnejšie klasické turistické nosiče. Firma
Adam Sport s.r.o. ponúka detské nosiče Tatonka, Marsupio, Zoppa a cenovo prijateľný model .

Osobne odporúčam detský turistický nosič Tatonka Kid Carrier a Marsupio Carry Baby  ktorý má nastaviteľný chrbtový systém. Navyše je vetrateľný vďaka Air systému. Maximálna nosnosť sedačky je 20 kg. Perfektnou alternatívou je aj detský turistický nosič Tatonka Baby Carrier, detská sedačka s 5 bodovím uchytením dieťaťa.
Má nastaviteľný chrbtový systém a pevný bedrový pás. Dieťatko, ale aj vy si tak môžete vychutnávať vzájomnú blízkosť bez strachu o zdravie či pohodlie.

Zdravotníci a lekári upozorňujú, aby ste sa nedali zlákať tzv. klokankami, ktoré nie sú práve najšťastnejším riešením.

Nechajte sa teda inšpirovať ponukou špecializovaných predajní a vychutnávajte si ten úžasný pocit, keď môže ísť s vami vaše dieťa takmer kdekoľvek. Je to na nezaplatenie v dnešnej dobe ked nie len deťom ,ale aj rodičom sú vzácnejšie spoločné chvíle pri pracovnej vyťaženosti rodičov preto každý výlet sa riadi heslom : ,,Ideme všetci na hory a výlety spoločne ,,