Ako vybrať turistické návleky ??

AKO VYBRAŤ TURISTICKÉ NÁVLEKY ?

Neoddeliteľnou súčasťou pri pohybe v prírode sú turistické návleky.  Hoci sa už neraz objavil názor, že pri dnešnej kvalite turistického oblečenia a obuvi, sa z nich stala zbytočná investícia, každý kto sa pohyboval vo vysokej, vlhkej tráve, popri krovinatých porastoch, alebo v snehu, vám toto tvrdenie jednoznačne poprie. Návlek veľmi dobre slúži aj proti navlhnutiu zvršku topánky a preniknutiu vlhka, snehu, prípadne prachu a rôznych nečistôt do topánky samotnej. Návleky sa vyrábajú v štandartných veľkostiach S, M, L, XL a je vhodné pred kúpou ich vyskúšať. Jednoducho navliecť sa musí dať cez obutú topánku a siahať až tesne pod koleno, pričom lýtkový sval je celý vykrytý.

Ak kupujete návleky prvýkrát, je vhodné sa najprv poradiť s niekym, kto už má svoje skúsenosti a dokáže vám odporučiť vhodný produkt. Túto možnosť celkom dobre suplujú aj internetové fóra s touto tématikou.

Turistické návleky musia byť z nepremokavého a oderu vzdorného materiálu  ( pevnej syntetickej tkaniny ) s prekrytím zipsu a ukotveného remienkom respektíve skôr odporúčaným oceľovým lankom v spodnej časti návleku.

Ak ste sa práve zamysleli, či vám táto nepriepustnosť materiálu použitého pri výrobe návlekov, nebude skôr na obtiaž, skúste si predstaviť obuv plnú ihličia, alebo ľadového snehu. A po takomto zvážení, vám trochu navlhnuté prostredie pod návlekom, určite bude pripadať sympatickejšie a príjemnejšie.