Ako vybrať vodný vak ?

hydrovakyVaky na vodu – objem
Rovnako ako pri výbere cyklistického batohu je tiež u camelbaku dôležité zvoliť zodpovedajúci objem vzhľadom na dĺžku a náročnosť vykonávaných vychádzok. V tomto prípade však ide nielen o objem úložného priestoru, ale predovšetkým o objem rezervoáru, ktorý sa pohybuje v rozmedzí od 1,5 do spomínaných 3 litrov.

Výrobca uvádza, že 1,5 litrový rezervovár vystačí na 1-2 hodinovú vychádzku, 2 litrový na vychádzku trvajúcej 2-3 hodiny asi trojlitrovým rezervoárom vystačíte 3 a viac hodín,ale je to zároveň na porovnanie podľa počasie ,športového výkonu a individuálnych potrieb jednotlivca.

Tieto hodnoty platia pre horúce počasie a športové poňatie jazdy, takže v našich zemepisných šírkach vám môže dvoch alebo trojlitrový rezervoár vydržať na celodenný pohodovú vychádzku.
Prečo odporúčame camelback -vodný vak Trimm Omega 2l ??
http://www.adamsport.eu/trimm-omega-2l-p-5386.html

je to plnohodnotný camelback s dobrým materiálovým prevedením. dostatočne priepustnou hadičkou ktorá sa končí náustkou s otočným ventilom a tým pádom pri športovom výkone nie je potreba pri zadýchaní ešte ťahať silou vodu do úsť ,ale pohodlným saním doplníme tekutiny.odporúčam kedže výrobok v tejto cene nemá konkurenciu.