Beh do Choča – Memoriál Joža Čajku má za sebou úspešný siedmy ročník. Z tohto behu sa stáva už pomaly kultová záležitosť všetkých bežcov, ktorí obľubujú prekerne prudké strmáky, sparťansky zblatené lýtka, zradne šmykľavé kamene, Boltovsky vybičované tepy a ženské vypracované zadky (pre dámy samozrejme skôr mužské kamenné lýtka 😉 ).

Tak sa v sobotu 28.5 vo Vyšnom Kubíne stretli v hojnom počte namotivovaní bežci zo širokého okolia so svojimi žienkami, dietkami a priateľmi. Okrem tomboly si organizátori preteku pripravili pre každého registrovaného účastníka bežecký opasok Dynafit React 600 s logom Behu do Choča. Atmosféra bola výborná, taká rodinná, a všetci premotivovanci sa od rána rozklusávali po okolí. S odbitím desiatej hodiny zaznel výstrel a pretekári mohli začať bojovať s prevýšením 1091 metrov na dĺžke trate 6,5km. Za seba musím povedať, že to bol celkom záhul. Za čo všetci zúčastnení ďakujeme, je počasie, ktoré tento rok vyšlo na jednotku. Teplota okolo pohodových 20 stupňov, žiaden severák 120km/h, dážď, ani krúpy sa našťastie nekonali. Na Drapáči bola dokonca pripravená občerstvovačka  s vodou.

Po vybehnutí do cieľa každý bežec dostal ionťák a Chimpanzee tyčinku do ruky. Značná časť pretekárov sa na nejkú tú polhodinku vykvasila na lúčku pod vrcholom a potom postupne všetci zostupovali do base campu vo Vyšnom Kubíne. Tam nás čakal obed, a o pivo a kofolu tiež nebola núdza. Keď sme sa všetci do sýta vyrozprávali, presunuli sme sa k stupňom víťazov a otvárali sánky nad časmi tých najlepších.

Najlepším pretekárom sa opäť stal Jozef Hlavčo so skvelým časom 45:46, za čo mu všetci gratulujeme!

U žien sa prvenstvu tešila Petra Mucková, ktorá finišovala s časom 01:03:28, taktiež obrovská gratulácia!

Pretek krásny, ľudia boli super, no povzbudzovačov na trati bolo akosi málo… ľudia prídite o rok úplne všetci! Ani neviete o koľko lepšie sa prepaľuje za skandovania okolostojacich! Tešíme sa na Vás!

Kompletné info nájdete na stránke behdochoca.com

Parádne fotky od Alexa Uhrína si môžete pozrieť v nasledujúcej galérií:

Moje pocity z behu sú veľmi dobré a určite sa chystám aj o rok! 🙂

by Kubo