Talianska značka Camp tento rok prichádza s novým modelom Camp Rapid racing. Nový model oproti tomu staršiemu sa dočkal nových praktických vylepšení.  Na prvý pohľad takmer identické batohy líšiace sa len farebnou zmenou. Na mňa zapôsobil ako skôr turistický batoh, ktorý ale nestratil závodného ducha.  Nízka váha,  nepremokavý materiál, tunel na mačky, uchytenie lyží, cepínu, miesto na Camelpack sú už samozrejmosťou.

Medzi hlavné zmeny patrí možnosť prepojenia hlavného úložného priestoru s tunelom na mačky. Hlavný priestor sa dá oddeliť od tunela veľmi jednoducho, zipsom. Toto radím medzi veľké plusy.
Na závodoch to prakticky ale nemá využitie. Tunel na mačky na závodoch nemá zmysel prepájať či zväčšovať.  Taktiež na tréningu, kedy som nepotreboval mačky som do tunela jednoducho napchal veci, ktoré som potreboval mať poruke. Tunel je dosť veľký na to, aby sa do neho zmestila páperová bunda, ktorú som si na seba natiahol pred zjazdom.  Ale pri dlhšej túre, kedy je tunel nepotrebný je to veľké + !

Najviac zmien sa teda dočkala hlavná úložná časť,kde pribudlo malé vrecko na zips, ktoré tam určite na minuloročnom modeli chýbalo. Taktiež pribudla možnosť zavrieť alebo teda oddeliť Camelpack od celku suchým zipsom.

Ďalej pribudli praktické vychytávky  napríklad v podobe integrovanej píšťalky na  prsnom úpone,  pribudli patenty na ľahšie odopínanie  bedrového a prsného úponu, ktoré stačí na otvorenie iba potiahnuť . Zmenilo sa aj očko na cepín, ktoré dostalo hrubšie prevedenie. Celé sú zmenené ramenné popruhy, ktoré sú vyrobené z mäkkej sieťky kovového charakteru. Pribudli na nich nové, o trochu väčšie vrecká. Zadná, chrbtová časť je vystužená mäkšou tkaninou.  Zmenené je aj pútko zachytávajúce lyže o ramenný popruh, ale na funkcii sa nič nezmenilo. Na zipse pribudli dva bežce pre jednoduchšiu manipuláciu.

Ostatné veci ako tunel na mačky, možnosť uchytenia lyží, zavedenie Camelpacku či bull track je samozrejmosťou.

Batoh určite odporúčam na turistickejšie jazdenie, kde vyhľadávate minimálnu váhu.  Batoh váži 315g pri objeme 20L čo je špička. Ak ale vyhľadávate  čisto závodný batoh, tak by som skôr volil minuloročnú verziu, ktorá je aj o trochu ľahšia. Batoh si môžete zakúpiť v kamennej predajni Adamsport-u v Ružomberku alebo na eshope. Recenziu na minuloročný model nájdete tu.

Športu zdar!