Stany Husky , Coleman, Zajo

stan_husky_extreme_felen_zelenyKeď sa povie stan, tak ma ako prvé napadne detský indiánsky tábor, ktorého som sa zúčastnil v trinástich rokoch. Hoci som odvtedy bol pod stanom ešte veľakrát, tak vždy si spomeniem práve na ten obrovský a romantický, v akom prespávali aj divokí Indiáni. Na druhej strane sa vynára nostalgia tínedžerských večerov pri ohníku a tlačenie sa v tesnom stane. Ach, aké to len má čaro. Sami iste uznáte, že dnešný chaotický svet je občas na nevydržanie, a preto je nevyhnutné aspoň na moment vypnúť, uniknúť, spomaliť. Mnohí si však nevedia predstaviť akési odlúčenie od civilizácie ( zostať bez sprchy, toalety a pod.). Tak či tak by mal poriadnu „stanovačku“ zažiť každý, lebo bez toho, akoby ste nezažili ten pravý pobyt v prírode.

Kto nezažil, nepochopí. Ak sa nakoniec necháte presvedčiť, a ja verím, že do toho pôjdete, tak najskôr treba dávať pozor na správny výber stanu.

Najskôr prehodnoťte, koľko osôb sa má vlastne deliť o priestor v stane. Na osobu treba rátať so životným priestorom cca 60 cm na šírku a do dĺžky sa odporúča prirátať 25 cm k najvyššej postave. Pokiaľ sa rozhodnete pre  dovolenku pod stanom vo dvojici, tak Adam Sport vám ponúka stany pre 2 osoby:
2 a stany Coleman – tunelový Stan Coleman Coastline 2 Plus s veľkorysým skladacím priestorom.
Treba dávať pozor na vrstvenie stanu. Kvôli väčšej vlhkosti sa odporúčajú dvojvrstvové, ak ste si istý, že prostredie a terén sú suché, tak stačí jednovrstvový.

Bude vás viac? Odporúčam vybrať stan s dvoma otvormi. Nejde len o komfort, ale aj o lepšie vetranie. Pokiaľ
sa vyberiete ako rodinka, tak sa nechajte inšpirovať a vyberte si možno i stany Coleman pre 3-4 osoby. Stan Coleman ROCK SPRINGS 3, univerzálny a vysoko samonosný stan stvorený pre partiu 3 neposedných cestovateľov alebo Stan Coleman Rock Springs 4, univerzálny samonosný kupolovitý ľahko postaviteľný stan pre 4 osoby s predsienkou.
Pokiaľ ste už stan vybrali a ste pripravení „zakotviť“, tak i tu treba zbystriť pozornosť.
Nemôžete totiž stanovať hocikde, lebo vám reálne hrozí pokuta. Je nemysliteľné, aby ste sa rozložili hoci v krásnom lone prírody, ale v chránenej oblasti. Lokalitu by ste si mali vyberať podľa odporúčania, alebo si zistiť, kde je stanovanie povolené.
Stanovačka v lese je jedna z najšarmantnejších, no netreba zabúdať, že tu nie ste sami.
Nesprávajte sa ako hulváti odtrhnutí z reťaze a rešpektujte „domácich“ obyvateľov. Dávajte si pozor, aby vás jeden z domácich nenapadol. Neskladajte sa na miestach, kde sa to lesnými plodmi len tak hemží. Dávajte si pozor, aby vaše potraviny zbytočne nepriťahovali ostrieľané šelmy a ich
ňufáky.  Nepozvaného návštevníka odplašte hlukom a potravu dávajte na noc ďalej od táboriska, najlepšie je , keď ju zavesíte vyššie na strom.
Pokiaľ je pre vás lesné stanovanie a individuálne dobrodružstvo silnou kávou, tak skúste overené kempingy. Tu sú dokonca aj hygienické zariadenia a môžete sa tu prestravovať.
U nás na Slovensku je množstvo kempov nielen v horách, ale i pri vode. Ak milujete vodu, more, tak nemusíte zháňať drahé hotely. Doprajte sebe i deťom troška zážitku. Vezmite stany a strávte dovolenku v kempe na pláži. V ponuke Adam Sport  nájdete plážové stany pre bezpečné zdravotné krytie  vašich ratolestí pred celodenným pálením horúcich slnečných lúčov.
Coleman či plážové stany pre deti, ktoré sú veľmi ľahké a doprajú vyprahnutému telu vytúžený tieň.
Vaša fantázia sa dobrodružstvom vo forme stanovačky dobre zabáva, no i napriek tomu sa ňou nechcete nechať obalamutiť? Nepokazte radosť aspoň svojim ratolestiam.

Rozložte im stan na záhrade alebo dvore. Vyskúšajú si to, môžete im vymyslieť dobrodružstvo, hry či skúšky a neskôr sami usúdia, či sa vyberú touto cestou. Ak ste vodáci a milujete turistiku, tak môžete využiť aj stany husky, ako napr. stan Husky Outdoor Bonelli, ktorý je určený
predovšetkým pre vodácku turistiku, ale využijete ho aj na trekingových výletoch alebo v kempe.
Prajem vám veľa zážitkov a poriadne dobrodružstvo viac detailnejších informácií nájdete pri každej špecifikácii a popisu produktu na stránke sport&outdoor eshopu www.adamsport.eu

Akcia ku Stanom Husky :

Akcia Stany Husky Pri zakúpení všetkých stanov Husky dostávate od nás ZADARMO darček – 500ml Impregnáciu na stany McNett -praktický doplnok  McNett ReviveX impregnačný sprej na stany 500 ml , aby vám stan poslúžil za  každých poveternostných podmienok po celej dobe svoje životnosti