Čelová lampa – Čelovka – Ako vybrať tú správnu?

čelovka-celova-lampa

Športovanie je činnosť prospešná pre zdravie, ale aj pre ducha. My, priaznivci outdoorového športu si nesmierne ceníme to, že svoje obľúbené hobby môžeme vykonávať v lone prírody obklopení jej krásou a čerstvým vzduchom. Ak aj vy žijete dobrodružným životom plným vzrušenia, tento článok je práve pre vás!
Základným prvkom v každom športe je vybavenie. Iste už viete, že v outdoorovom športe to platí dvojnásobne. Nikdy nemôžeme vedieť, ako sa situácia vyvinie. Preto je potrebné byť vždy pripravený. V tomto článku sa chcem venovať dôležitej súčasti výstroje, a tou je čelová lampa – čelovka
Čelovka je skvelým pomocníkom pre každého outdoorového športovca, ale aj turistu. Jej hlavnou výhodou je to, že nám poskytuje svetlo, pričom obe naše ruky ostávajú voľné. Moderné čelové svietidlo obsahuje už aj LED diódy, ktoré dodávajú lepší svetelný lúč. Na trhu je obrovské množstvo čelových lámp. Ako teda vybrať tú najlepšiu?
Na našom outdoorovom e-shope www.AdamSport.eu nájdete široký sortiment čeloviek. Ponúkame množstvo kvalitných výrobcov od Petzl cez Fenix až po Beal. Je toho naozaj veľa, no existuje pár pravidiel, vďaka ktorým sa pri nákupe zorientujete.
V prvom rade si musíte určiť, na akú činnosť čelovú lampu potrebujete. Tak napríklad pri behu odporúčam zamerať sa na jej hmotnosť. Pri horolezectve, ale aj cyklistike je vhodné vybrať si čelové lampy s dlhou dobou svietenia a vysokým dosvitom. Ďalšími atribútmi pri výbere čeloviek sú odolnosť voči vode, ich veľkosť či šírka ohniska.
Kvalitné čelové svietidlo by vám nemalo prekážať pri vašej obľúbenej činnosti a obmedzovať vás v pohybe. Mali by ste sa pri jeho používaní cítiť príjemne a pohodlne. Odporúčam investovať do kvality a zakúpiť si takú čelovku, na ktorú sa môžete spoľahnúť v každej situácii. Na www.AdamSport.eu nájdete to pravé pre vás a pre vaše hobby!