Čo je PrimaLoft?

Primaloft Patrí medzi najvýkonnejšie tepelné izolačné materiály pre outdoorové  použitie na súčasnom  trhu.

Technológia materiálu bola pôvodne vyvinutá pre armádu  USA ako syntetická náhrada za husie perie.  Avšak jeho výhodou je, že neabsorbuje vodu a vyniká tepelno- izolačnými vlastnosťami.

PrimaLoft ® Sport používa patentovanú štruktúru ultra jemných mikrovlákien s dutými vláknami väčších priemerov , čím dosahujú  veľmi špecifické výkonové charakteristiky . Na povrchu mikrovlákien je vďaka ich mikroskopickým rozmerom viazané veľké množstvo molekúl vzduchu , ktoré zaisťujú jeho tepelne izolačné schopnosti  aj pri nižšej výške izolačnej vrstvy . Vďaka dutým vláknam väčších priemerov je zachovaný tzv. “ loft “ aj po dlhodobom používaní , stláčaní , praní a sušení . Nový PrimaLoft ® Sport bol úplne prepracovaný s použitím novej Convexion Technology , aby získal väčší objem a výkon . Dosiahol o 15 % objemnejšie a teplejšie štruktúry izolačného rúna , nadýchanejšie  ultra – jemné vlákna vytvárajú dokonalejšiu izoláciu , teplo bez veľkej hmotnosti a neporovnateľné pohodlie .

PrimaLoft ® Sport sa najviac zo syntetických materiálov približuje periu tak ako tepelnou izoláciou , tak  aj ľahkosťou , mäkkosťou , stlačiteľnosťou a priedušnosťou . Ľahko sa udržuje , je možné ho klasicky prať , veľmi rýchlo schne . Na rozdiel od peria je Primaloft veľmi vhodný aj pre alergikov , jeho špeciálne ošetrené ultra – jemné vlákna pomáhajú tvoriť vodeodolnú izolačnú štruktúru , užívateľ zostane v suchu a teple aj pri extrémnych podmienkach .

Primaloft -bundy z primaloftových vlákien patria  medzi najvýkonnejšie tepelné izolačné materiály pre outdoorové  použitie na súčasnom  trhu.

PrimaLoft ® Sport sa najviac zo syntetických materiálov približuje periu tak ako tepelnou izoláciou , tak  aj ľahkosťou , mäkkosťou , stlačiteľnosťou a priedušnosťou .  Avšak jeho výhodou je, že neabsorbuje vodu a vyniká tepelno- izolačnými vlastnosťami.  Ľahko sa udržuje , je možné ho klasicky prať , veľmi rýchlo schne .

Na rozdiel od peria je Primaloft veľmi vhodný aj pre alergikov , jeho špeciálne ošetrené ultra – jemné vlákna pomáhajú tvoriť vodeodolnú izolačnú štruktúru , užívateľ zostane v suchu a teple aj pri extrémnych podmienkach .

Medzi najkvalitnejšie a najznámejšie produkty z  primaloftové vlákien , ktoré nájdete aj na našej outdoorovej predajni Adam Sport Ružomberok patrií postupne  rozširujúca sa  ponuka primaloftových   búnd  od La Sportiva , Milo, Treksport , Warmpeace