Čutkovská prť 2013

V s2013-09-28 14.05.42obotu 28. septembra sa všetci priaznivci cyklistiky z Liptova stretli na prvom ročníku cyklistických pretekov Čutkovská prť.  Závod sa konal v Čutkovskej doline. Trasa preteku viac menej kopírovala trasu skialpinistického preteku Čutkovský šľak.

Pretek mal dve verzie, krátku a dlhú trasu. Na štart tej dlhej sa postavilo 14 pretekárov a medzi nimi aj členovia Pro MTB teamu Miloš Baranec a Martin Bujňák. Od 12:00 štartovali pretekári s 30 sekundovými rozstupmi. Trať bola stredne náročná, pestrá. Po štarte na lúčke oproti Koliby u dobrého pastiera bolo treba prejsť cez síce nie hlboký potok ale aj tak to stačilo aby každý pretekár už po štarte mal premočené tretry a gate.Zaujímavé bolo že všetci mali mokrú ľavú nohu. Ďalej trať pokračovala po asfaltke a po lestných cestách plných blata a skál.  Trať bola spestrená o strmý asi štyristo metrov dlhý výšlap s bicyklom na pleci. Po výšlape nasledoval zjazd. Zjazd by sa dal prirovnať ku Rajeckým kúpeľom. Všade blato. Všade striekalo, lepilo sa a poťahovalo kolesá. Pridali sa ešte nejake tie prejazdy a preskoky cez potoky a rýchlo do cieľa. Našťastie sa nikomu nič nestalo a všetci pretekári došli v poriadku do cieľa kde na nich čakal gulášik či pivko.

Mužskú kategóriu nakoniec vyhral čerstvý víťaz MTB časovky na Smrekovicu, Jozef Martiška. Za ním s dvojminútovou stratou Braňo Kovalčík a na tretom mieste skončil náš pretekár Martin Bujňák so stratou troch minút na víťaza.

Ak ste váhali či prísť na túto akciu a neprišli ste tak nezúfajte lebo toto bol len prvý ročník, a budúci ročník sa na vás teší druhý.

Tak dúfame že sa o rok vidíme! Športu zdar!