Mária Kubová

Volám sa Mária Kubová, narodila som sa a vyrastala v krásnom prostredí Liptovských Sliačov, dedinky s bohatou kultúrnou ale aj športovou históriou. Aj mňa moji rodičia už od mladosti viedli k láske k športu. Pravidelne  som sa zúčastňovala bežeckých súťaží a tam som mala možnosť spoznať čaro pretekov. Venovala som sa ľahkej atletike a behu na lyžiach.

Toto ma formovalo na celý môj život. Vďaka prekrásnemu prostrediu v ktorom žijeme, akým Liptov, Malá a Veľká Fatra, Vysoké a Nizke Tatry sú, som začala aj s aktívnou vysokohorskou turistikou a lezením.

Čaro skialpinizmu som obajvila len pred pár rokmi. Patrikovo nadšenie a oduševnenie pre tento šport, bolo pre mňa vysoko nákazlivé. 

Keďže mám rada aktívny spôsob života, stále mám chuť učiť sa niečo nové a posúvať svoje hranice, začala som behávať dlhé horské behy. Tento rok sa pripravujem na prvý ultrarun. Pravidelným, systematickým trénovaním a zdravým životným štýlom sa mi darí dosahovať pekné výsledky. Tento rok to bolo 1.miesto v behu do vrchu na Sinú a v preteku Malino Brdo vertikál krásne 1.miesto.

Mojím tajným cieľom je zúčastniť sa Nízkotatranskej stíhačky. Uvedomujem si, že tento cieľ je bez kvalitnej, zodpovednej a svedomitej prípravy nie možný. Preto sa teším na moje ďalšie tréningy a posúvanie vlastných limitov. Pri mojich aktivitách sa riadim heslom Ambyho Burfoota (Bostonský maratón 1968) ,,Pri behaní nezáleží na tom,aký rýchly alebo pomalý si v porovnaní s ostatnými. Ide o tvoje tempo a tvoje napredovanie. Nemôžeš prehrať, lebo nebežíš proti nikomu inému. Bežíš iba proti sebe. A kým bežíš, vyhrávaš!“