MTB Ružomberok

Sme skupina mladých Ružomberčanov, ktorí majú radi šport a adrenalín. Keďže sa Ružomberok nachádza v objatí hôr,tak  jednoznačne  naším najhlavnejším druhom športu je horská cyklistika. No a aby nám v zime nepadla kondička na dno, tak sa venujeme aj skialpinizmu.

Poďme sa pozrieť na úplný začiatok existencie nášho tímu! Športu sa z našich štyroch základných členov venovali len dvaja: Filip a Dominik Pavlíčkovci. Boli profesionálnymi plavcami v plaveckom oddieli Ružomberok. Po odchode z oddielu sa začali venovať rekreačnej cyklistike a neskôr nahovorili na tento šport aj Martina Bujňáka a Miloša Baranca.  Bolo to na jar v roku 2011.  Postupným rýchlym zlepšovaním sa sme si organizovali vlastné preteky na Malino, alebo záverečné šprinty po Poľnej ulici v Ružomberku, čím sa naše ,,kondičky,, zvyšovali a začali sme poškuľovať po nejakých pretekoch. Na to sme však chceli mať aj vlastný  klub.  A tak sa najskôr v lete roku 2011 zrodila skupina na Facebooku: Amatéri Ružomberok a následne na to aj naša hlavná stránka Pro MTB team Ružomberok.  Slúžila hlavne na zverejňovanie fotografií z naších  výletov. Získavaním prvých športových úspechov sa začal meniť aj hlavný obsah stránky. Začali sa objavovať prvé odborné popisy niektorých naších špeciálnych výletov, prvé reporty z pretekov, plánovanie výletov a samozrejme nesmeli chýbať ani fotografie z komických situácií, či už pády alebo legendárne Martinove defekty 😀 .  Náš štýl športovania sa obľúbil aj ďalším ľuďom a postupom času sme získavali ďalších  ľudí do partie, ktorí, keď mali čas, si vybehli s nami do terénu.  Nastal však problém: prišla zima a bicyklíky museli ísť na odpočinok. Čo s tým? Riešenie prišlo na svahoch Malina Brda – skialp! Zadovážili sme si výstroj a šli sme do akcie! Šlapali sme  čoraz viac, následkom čoho bolo aj začlenenie sa do Malinô SkiAlp Team-u .

Čiže aktuálne sme aj členmi Malinô SkiAlp Team-u – v zime sa venujeme skialpinizmu a lyžovaniu, v lete prechadzame na našu klasiku – bicykel, na ktorom si už nedávame len blízke okolie Ružomberka, ale často si vyberáme hlavne Oravu,  okolie Liptovského Mikuláša alebo niekedy zablúdime aj na Donovaly. Okrem cyklistiky sme sa začali venovať aj behu (hlavne do kopcov), vďaka čomu sa môžme zúčastňovať aj duatlonov a triatlonom. A keďže sme vždy v niečom špeciálni, skúšame sa venovať aj windsurfingu, plutvovému plávaniu, a bicykel si niekedy okoreníme adrenalínovým downhill-om alebo uphill-om .

Páčime sa ti? navštív našu stránku na Facebooku pod názvom Pro MTB team Ružomberok,  pozri si naše aktuality, pridaj sa v komentároch, napíš nám v prípade pomoci na výber výletu,  povedz nám niektoré pripomienky, otázky alebo v prípade záujmu pridania sa k nám! Radi ti odpíšeme.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=514679908583439&set=a.228762393841860.74932.228758153842284&type=1&theater