Oravaman 2013

oravamanPrinášame report z jedného najťažšieho triatlonu v Strednej Europe. Oravaman.

Tím Horskej záchrannej služby Veľká Fatra sa umiestnil na prekrásnom 3. mieste v kat. štafiet v tímovom obsadení: plávanie Filip Pavlíček; bicykel Roman Puclik; beh Pavel Brnčal !
*3. ročník triatlonu Oravaman je za nami. Záujem o tento pretek bol enormný – limit pretekárov sa zaplnil za 94 minút aj napriek tomu, že sa jedná o jeden z najťažších triatlonov v Strednej Európe. Pretek začal už v piatok večer, kde sa konala prezentácia pretekárov a slávnostné zahájenie preteku v penzióne Pribiskô.
Sobota ráno – nastupujeme do autobusu horko-ťažko prechádzame cez Huty na Maru. Testing vody prezrádza, že voda sa trochu schladila oproti piatku. Pomaly sa zapĺňa depo na bicykle, plavci sa pripravujú na rozplavbu, pribúda divákov. Pri rozplavbe zisťujem, že voda je oveľa studenšia ako sa zdala byť. Zahrievam sa rýchlym tempom a už sa idem pripraviť na štart. A je odštartované! Prvých 150 metrov sa držím na špici, ale studená voda robí svoje a pomaly zamŕzam. Pomaly sa prepadávam dozadu, našťastie sa dostávam do tempa a začínam sa drať dopredu. Prvé kolo za nami, blíži sa cieľ . Z posledných síl vylietavam z vody a predávam štafetový čip. Krátko nato ma prekvapuje fakt, že nezodvihnem ruky. Aspoň v tomto mi studená voda pomohla. Po známostiach nastupujem do jedného zo sprievodných vozidiel a sledujem, ako sa cyklisti driapu na Huty. Pri zjazde do Zuberca fúka silný protivietor a cyklisti majú problém to roztočiť na vyššie rýchlosti. Dochádzame na parkovisko v Spálenej doline, kde sa začína formovať cieľ. Po chvíli dostávam telefonát od tímového kolegu Romana Puclíka, že úspešne dorazil na Ťatliakovu chatu a náš bežec Pavel Brnčal už brúsi kopce Západných Tatier. S Romanom sa stretávame v cieli, kde začínajú prichádzať prví pretekári na čele s Tomášom Jurkovičom. Prechádza asi nejaký šiesty pretekár, keď mi Roman vraví, že Pavel by mal doraziť za takých 20 minút. Hneď ako to dopovedal sa náš bežec zjavil v cieli. Vôbec sme nechápali, ako to mohol tak rýchlo prebehnúť. Jedno je isté – zvládli sme to nad svoje očakávania a v kategórii sme skončili na 3. mieste s časom 3:29:58.8!
Okolo piatej hodiny poobede sa všetci schádzame v penzióne Pribiskô, kde začalo vyhodnocovanie výsledkov, následne nato dlho-očakávaná tombola , pretože hlavná cena bola časovkárska Merida no a potom výdatná večera a záverečná afterparty.
Športu zdar!
*Napísal Filip Pavlíček