Prečo behať ? 10 dôvodov prečo začať behať ?

atletika10 dôvodov, prečo si zamiluješ beh!
Behanie sa v posledných rokoch stalo jednou z najpopulárnejších outdoorových športových aktivít a záujem oň neustále rastie. Nie je sa čomu čudovať, ide o najprirodzenejší pohyb a nie je k nemu potreba prakticky žiadne špeciálne náčinie či vybavenie. Behať môže začať každý, kto si nájde čas a nechýba mu dostatočná motivácia. Prinášame 10 úžasných dôvodov, prečo si zamiluješ beh aj ty!  
OČISTA MYSLE
Pohyb v prírode na čerstvom vzduchu, vnímanie vlastného tela, prípadne hudba v ušiach na úplné odreagovanie. Nič viac k dokonalému duševnému relaxu a uvoľneniu naozaj netreba!
BEHANIE JE DOSTUPNÉ
Nemusíš kupovať žiadne špeciálne športové náčinie, netreba so sebou nič nosiť. Stačí obuť vhodné tenisky, ktoré zamedzia prílišným otrasom, prípadne športové oblečenie a vybrať sa do prírody. Aké jednoduché!
ZDRAVIE NADOVŠETKO
Behaním sa chudne, spaľujú sa kalórie a buduje sa svalová hmota. Ide o výbornú kardiovaskulárnu aktivitu, pomocou ktorej si vybuduješ už po pár mesiacoch vynikajúcu kondíciu, podporíš imunitu a spevníš telo.

VLASTNÉ TEMPO
Beháš sám pre seba a prakticky nikto ťa pri tom nevidí ani nediriguje. Každý z nás má vlastné tempo behu a či už je pomalšie alebo rýchlejšie, na tom však nezáleží, dobrý pocit bude mať každý!
VEĽKÉ VÝZVY
Na začiatku ubehneš len krátke vzdialenosti a neskôr, keď naberieš fyzické sily, výsledky sa začnú dostavovať. Pravidelným behaním sa zlepší tvoja fyzická aktivita a výkonnosť a budeš sa tešiť na ďalšie zabehnuté kilometre či rýchlostné výzvy. Pri zvládnutí každého cieľa príde eufória a výborný pocit zo seba samého. Behanie je proste droga!
AKTÍVNY VOĽNÝ ČAS
Behanie je výborná voľnočasová aktivita, ktorá nám dáva možnosť tráviť čas naozaj aktívne, podporuje zdravé sebavedomie a vnímanie vlastného tela.
NAJLEPŠÍ ZAČIATOK DŇA
Blíži sa leto a nie je nič lepšie ako naštartovať pracovný deň a odbúrať stres ako ísť si zabehať priamo po prebudení, keď máš celú lúku pre seba. Telo sa zahreje a myseľ sa upokojí.
NAJLEPŠIE NÁPADY NA DOSAH
Počas behu sa mozog viac okysličuje a preto nám to viac „páli“. Ak si už dlhšie nevieš poradiť s riešením nejakého problému, pri behu príde riešenie akosi samo. Bez zvyčajného stresu a roztržitosti sa vieš zrazu sústrediť len na to jedno.
ZLÉ POČASIE? ŽIADNY PROBLÉM
Behanie v suchu je pohodlnejšie, ale ani keď poprcháva, nemusíš sa svojej naplánovanej trasy na zabehnutie pre dnešok vzdať! Stačí si zaobstarať vhodné bežecké oblečenie a už sa nemusíš báť žiadnej prekážky.
NOVÝ KONÍČEK – NOVÍ PRIATELIA
Aj keď je beh individuálnou aktivitou, ľudia venujúci sa určitému druhu športu sú si bližší a jednoduchšie nadväzujú kontakty. Na Slovensku sa organizuje množstvo bežeckých podujatí, ktoré pomáhajú prekonávať limity a združujú podobne športovo naladených ľudí.
Výbornou motiváciou a zároveň zárukou, že sa behania nevzdáte hneď po prvom raze je investícia do kvalitnej bežeckej obuvi. Vyberte si z nášho e-shopu zo širokej ponuky dámskej a pánskej bežeckej obuvi. Pri výbere  obuvi Vám radi poradíme!