Na vrch Ploskej

  • KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERADĺžka: 60km
  • Čas: cca 5-6h
  • Prevýšenie: 1040 m

Ploská (1532m n. m.) je vrch v hlavnom hrebeni Veľkej Fatry. Vedú na ňu značkované chodníky z Liptovských Revúc, Belej-Dulíc a Necpál. Z vrcholu je prenádherný kruhový rozhľad. My sa vyberieme po ŽLTEJ značke z Liptovských Revúc. Trasa je extrémne náročná a ťažko zvládnuteľná najme pri vysokých teplotách. Odporúčame si sledovať počasie a naplánovať si výlet v chladnejšom dni. Neskúsený a najmä netrénovaný cyklista bude 79% cesty tlačiť. No potlačí si každí na nejednom úseku. Po výšlape na vrch Ploskej je možnosť doplniť sily na Chate pod Borišovom v nadmorskej výške 1030m n. m. Ku chate vedie strmý zjazd ktorý každí po namáhavej ceste ocení.

Cestu domov v prípade že ste zišli na Chatu pod Borišovom a nemáte chuť ísť späť na Ploskú, a prísť o zjazd z nej, odporúčame cestu cez Zelenú dolinu  po ŽLTEJ značke, ktorá sa napája na Liptovské Revúce.

Trasa: Ružomberok-Liptovská Osada-Liptovské Revúce-Vyšná revúca-odbočka pri bývalom družstve,pri tur. smerníku DOPRAVA-Ploská-Chata pod Borišovom-Zelená dolina-Vyšná revúca-Liptovské Revúce-Liptovská O
sada-Ružomberok

Prajeme pekný zážitok!