Rady a odporúčania ako vybrať stan

coleman-dartwinnewNie je stan ako stan

Stan, pre niekoho súčasť prázdnin, dobrodružstva, zážitkov, no pre iného hrôza a nekultúrnosť. Hovorí sa, že nič neutuží priateľstvo či rodinu tak, ako priateľ Stan-ko. Keď sa na neho pozriete takto, možno sa vám bude hneď zdať sympatickejší. Veď, kto by ho nemal rád? Spoločné zážitky sú tie najkrajšie a čo tam po tom, že ste sa nesprchovali každý deň, neholili a toaletou vám bola voľná príroda? Veď takto kedysi žili naši predkovia. Len dnes akosi radi zabúdame, že príroda nie je náš nepriateľ. Vzďaľujeme sa od nej a neustále
na niečo šomreme.

Na ,,záhradné stanovanie pre deti,, stačia aj jednoduché lacné stany
z tuctových akcií, no ak chcete naozaj kvalitný stan, tak sa treba pozrieť troška iným smerom.
Je tu množstvo špecializovaných predajní s profesionálnymi zamestnancami, ktorí vám navyše dobre poradia. Napríklad taký so širokou ponukou  tovaru skladom a priateľským prístupom. Najlepšie je, keď pred kúpou vidíte stan tiež rozložený, alebo v 3d pohľade ,alebo video prezentácií ,aby ste nekupovali mačku vo vreci. Iste vám netreba pripomínať, že ponuka je široká. No možno niektorí z vás poznajú iba ihlanové a áčkové stany. Tie však nie sú vhodné na výpravy.
Najväčšej obľube sa dnes teší stan v tvare iglu alebo kopulovitý stan. Hneď za ním je stan v tvare tunela.
Čo s batohmi a nie práve vábnou obuvou? Môžete ich nechať v predsienke, ktorá má aj iný účel a to vetranie počas dažďa. Kvalitný stan by mal mať aj sieťku, ktorá chráni pred hmyzom počas vetrania. Ak chcete naozaj dobrý stan, tak sústreďte pozornosť aj na ostatné úložné priestory (vrecká, sieťová polička). A ak si ceníte svoje chrbty, tak nepodceňte celkovú váhu stanu.
Nechcete, aby sa váš stan stal len stanom na jedno použitie? Pokiaľ už doň investujete, tak sa oň i príznačne starajte. Poriadok by mal byť samozrejmosťou. Dávajte pozor, aby bol po každej akcii poriadne vysušený, lebo môže chytiť pleseň. V okolí stanu narábajte opatrne s ohňom.
Idete k moru a rozmýšľate, ako najlepšie ochrániť svoje deti? Z ponuky Adam Sport odporúčam napríklad stany Coleman- plážové stany pre deti (Stan Coleman Sundome).
Zaujímate sa o zloženie stanu?

Nie? Mali by ste sa. Tyčky môžu byť laminátové alebo duralové (pevnejšie). Na vonkajšiu vrstvu sa používajú syntaktické tkaniny s vrstvou polyuretanu alebo silikónu.

Pozornosť treba venovať švom. Keď vyberáte stan, tak si všimnite,
či sú prelepené ochrannou páskou. Materiál podlahy by mal byť vyrobený polyester či polyamid.

Nedajte sa obalamutiť akciovými ponukami, kde sa používa vrstvený polyetylén ( má nízku odolnosť voči vode, vysokú váhu a vydrží len veľmi krátko). Ak si myslíte, že na farbe nezáleží, tak sa veľmi mýlite. Svetlý vonkajší plášť spôsobuje väčšie presvetlenie stanu, takže i počas škaredého počasia sa tu budete cítiť dobre.
Pred kúpou treba mať teda jasno v tom, ako často budete stan využívať, koľko ste ochotný doň investovať, koľko osôb ho bude využívať (Stan Zajo Montana 2, Stan Coleman, Rock Springs 4) a pod. V neposlednom rade treba dávať pozor aj na tzv. vodný stĺpec, čo je hodnota nepremokavosti a prievzdušnosti stanu kedže telesné pary nám budú kondenzovať na stenách stanu pri lacných výrobkoch uvedených na trh le za účelom zaujatia pozornosti úrovne ceny ktorá bude na prvý pohľad zaujímavejšie voči kvalitným stanom Husky, Coleman, Zajo,

Veríme, že vyberiete dobre a Stan  -ko sa stane vašim spoločníkom do času i nečasu (Stan Husky Outdoor Bonelli) či už pre výlety vo dvojici, na rodinné kempy, na festivaly, alebo expedičné sólo túry.