Nôž Gerber Bear Grylls Folding Sheath (122 g) je zatváracia, menšia varianta noža Gerber Ultimate, čo z neho robí kvalitného spoločníka na outdoorové aktivity, kde “záleží na váhe”.

Samotná čepeľ noža je zhotovená z nerezovej ocele 7Cr17MoV.  Na čepeli (91 mm) sa nájdete obojstranný kolík pre jednoduchšie otváranie noža jednou rukou. Tento spôsob otvárania ide pomerne ťažko, keďže pomocný kolík je veľmi blízko pri kĺbe noža – keby vám ale išlo o prežitie, určite nôž jednou rukou otvoríte. Čepeľ je čiastočne vlnitá, čo má výhodu ak chcete rezať určitý druh materiálov (laná, popruhy a pod.). Vyžaduje si však väčšiu zručnosť pri ostrení.

Gerber Bear Grylls Folding Sheath je vybavený poistkou Back Lock, ktorá znemožňuje zatvorenie noža počas sekania, rezania alebo štiepania.

Rukoväť (125 mm) noža je konštruovaná ergonomicky, nôž dobre sedí v dlani aj vďaka výrezu na ukazovák. Rukoväť sa nešmýka ani za mokra, ani keď nôž zablatíte. Rukoväť tiež disponuje ergonomickou textúrou na odvod potu a špiny. Na jej vrchnej časti nájdete západku, ktorá sa stláča pomerne ťažko. Nôž je potrebné udržiavať v čistote a pravidelne ho premazať, aby časom poistka nestratila svoju funkčnosť. Na konci rukoväte je dierka na šnúrku – nôž si môžete zavesiť na krk alebo upevniť na palicu.

Súčasťou balenia je nylonové púzdro s možnosťou uchytenia noža na opasok. V púzdre nájdete návod na prežitie, ktorý však poteší len anglicky hovoriacich “bojovníkov o prežitie”.

Osobná skúsenosť

Nôž Gerber Bear Grylls Folding Sheath je neobyčajne ostrý. Čepeľ je veľmi pevná. Tieto dva prvky sú charakteristické pre všetky nože Gerber. Svojou veľkosťou je určený aj pre také outdoor aktivity, kde sa kladie dôraz na nižšiu váhu. Rukovať je riešená ergonomicky – nôž dobre sedí v ruke. Je dokonalým spoločníkom na turistiku, kempovanie, treking alebo ako spoločník do auta. Nôž je potrebné udržiavať čistý, aby prípadné nečistoty nespôsobili zadŕhanie otváracej poistky – aj na novom noži sa s ňou manipuluje pomerne ťažko. Ak hľadáte kvalitný a ľahký vreckový nôž, ktorý v teréne urobí dobrú službu, Gerber Bear Grylls Folding Sheath je tou správnou voľbou.

Pripravili sme si pre Vás aj videorecenziu na tento nôž na našom Youtube kanáli. Kliknite SEM a dozviete sa viac!

Zaujala Vás tento produkt? Chcete si nôž zakúpiť? Pre ďalšie informácie kliknite TU