Nôž Gerber Bear Grylls Scout Clip je menší ako vreckový nôž Gerber Folding Sheath. Pri svojej váhe len 40g sa hodí na široké spektrum nie len outdoorových aktivít.

Čepeľ noža Gerber Bear Grylls Scout Clip je zhotovená z nerezovej ocele 7Cr17MoV. Na čepeli (63 mm) sa nachádza obojstranný kolík pre jednoduchšie otváranie noža jednou rukou (bez porezania). Tento spôsob otvárania ale ide pomerne ťažko keďže pomocný kolík je veľmi blízko pri kĺbe noža – keby vám ale išlo o prežitie, určite nôž jednou rukou otvoríte. Čepeľ je čiastočne vlnitá, čo má výhodu ak chcete rezať určitý druh materiálov (laná, popruhy a pod.). Vyžaduje si však väčšiu zručnosť pri ostrení. Nôž je vybavený kvalitnou poistkou Back Lock, ktorá znemožňuje zatvorenie noža počas sekania, rezania alebo štiepania.

Rukoväť (84 mm) noža Gerber Scout Clip je konštruovaná ergonomicky, nôž dobre sedí v (menšej) dlani, ale neprekáža ani veľkej chlapskej ruke. Pozitívnym prvkom je výrez na ukazovák. Rukoväť sa nešmýka ani za mokra alebo, keď nôž zablatíte. Gumená rukoväť noža je vybavená jemným drážkovaním na odvod potu a špiny. Na jej vrchnej časti nájdete západku na otvorenie noža, ktorá potrápi najmä jemnejšie ženské prsty. Nôž je potrebné udržiavať v čistote, aby časom poistka nestratila svoju funkčnosť. Na konci rukoväte je dierka na šnúrku – nôž si môžete zavesiť na krk alebo pripevniť na palicu.

Na bočnej strane rukoväte sa nachádza kovová spona pre upevnenie noža na opasok. Spona je pomerne ostrá svojimi hranami a najmä pravákom môže spôsobovať pri intenzívnom používaní nepríjemné odreniny na dlani. Ľaváci si tento prvok ani nevšimnú. Sponu však možno pomerne jednoducho demontovať za pomoci malého imbusáku. Súčasťou balenia je anglický návod na prežitie v prírode.

Osobná skúsenosť:
Nôž Gerber Bear Grylls Scout Clip je veľmi ostrý (pri písaní tejto recenzie sa autor niekoľkokrát porezal) a pevný. Svojou veľkosťou je určený aj pre také outdoor aktivity, kde sa kladie dôraz na nižšiu váhu. Rukovať je riešená ergonomicky – nôž dobre sedí v ruke.

Určite ho využijete na turistiku, rybárčenie, kempovanie, horolezectvo, či skialpinizmus alebo treking. Hodí sa aj ako spoločník do auta. Nôž je potrebné udržiavať v čistote a pravidelne ho mazať, aby prípadné nečistoty nespôsobili zadŕhanie západky – aj na novom noži sa s ňou manipuluje pomerne ťažko. Ak hľadáte kvalitný a ľahký, zatvárací, vreckový nôž, ktorý v teréne urobí výbornú službu, Gerber Scout Clip je tou ideálnou voľbou.

Pripravili sme si pre Vás aj videorecenziu na tento nôž na našom Youtube kanáli. Kliknite SEM a dozviete sa viac!

Zaujal Vás tento produkt? Chcete si nôž zakúpiť? Pre ďalšie informácie kliknite TU