ultimateSpoločnosť Gerber vyrába nože už viac ako 70 rokov, ale až spolupráca s Bearom Gryllsom, priniesla na trh nôž, ktorý je cenovo dostupný a ktorý je označovaný ako jeden z najlepších nožov na prežitie.

Gerber Bear Grylls Ultimate Knife FE je najpredávanejším nožom na svete za rok 2011.

Čepeľ má dĺžku 12,2 cm a je vyrobená z uhlíkovej ocele a pokračuje po celej dĺžke ergonomicky tvarovanej rukoväte, ktorá je pokrytá trvanlivou textúrovanou gumou s logom. Rukoväť noža je pohodlná aj na dlhšie používanie, má dobrú priľnavosť a ani za mokra nespôsobuje pľuzgiere.

gerber-ultimate

Na zadnej strane noža Gerber Bear Grylls Ultimate Knife (tzv. hruška) je oceľová nárazová zóna a teda nôž (v púzdre) sadá v prípade núdze použiť aj ako kladivo. Skúsili sme s ním zabíjať klince do dreva, lúskať orechy, zatĺcť ho kameňom do dreva a všetko prebehlo v poriadku – iba sa trocha oškriabala farba. Táto časť noža má na šnúrke prichytenú núdzovú píšťalku v malom otvore. Takéto otvory sú na noži ešte dva a slúžia na prichytenia noža na palicu, čím vznikne pevná kopija, napríklad na lovenie zveri. Na púzdre noža je prichytená feritová tyčka, ktorá má spolu s hornou vrúbkovanou stranou čepele noža funkciu škrtadla na založenie ohňa. Je prichytená pevne, vodotesne a nehrozí jej vypadnutie.

gerber-ultimate-skrtadlo

Púzdro je veľmi solídne vyrobené, spĺňa podmienky pre armádu a použitý materiál je protiplesňový. Z vnútornej strany je dokonca aj diamantový brúsny kameň, teda sa používateľovi nikdy nestane, že ostane s tupým nožom niekde hlboko v lese.

Dodávka noža Gerber Bear Grylls Ultimate Knife obsahuje aj krátky a výstižný návod na núdzové prežitie. Návod je iba v angličtine a ak ho raz vložíte do malého púzdra, tak už ho odtiaľ ľahko nedostanete. Jednoduché riešenie je vložiť ho tam spolu s krátkou preloženou šnúrkou.

gerber-ultimate-knife

Gerber Bear Grylls Ultimate Knife je skvelou voľbou nielen pre kempovanie, pobyt v prírode, poľovníctvo, ale aj pre núdzové situácie na ktoré je primárne určený. Za danú cenu je to asi najlepšia voľba na trhu. Jedine čo by sme mu vytkli, je spôsob balenia, kde bez iného náradia vo forme ostrého noža, alebo nožníc ho nevyberiete.

ultimate

Pripravili sme si pre Vás aj videorecenziu na tento nôž na našom Youtube kanáli. Kliknite SEM a dozviete sa viac!

Zaujal Vás tento produkt? Chcete si nôž zakúpiť? Pre ďalšie informácie kliknite TU