Ultimate-proSpoločnosť Gerber vyrába nože už viac ako 70 rokov, ale až spolupráca s Bear-om Grylls-om, priniesla na trh nôž, ktorý je cenovo dostupný a ktorý je označovaný ako jeden z najlepších nožov na prežitie.

Gerber Bear Grylls Ultimate Pro Fixed Blade je nová, ešte odolnejšia verzia najpredávanejšieho noža na svete za rok 2011.

Čepel má dĺžku 12,2 cm, je vyrobená z uhlíkovej ocele, pokračuje po celej dĺžke ergonomicky tvarovanej rukoväte v celom jej objeme a ústi do hrušky, ktorá je v porovnaní z nožom Ultimate väčšia. Takáto konštrukcia je hodnotená expertmi ako najpevnejšia, ale samozrejme pridáva nožu váhu. Ostrie čepele je kratšie oproti verzii Ultimate, lebo v blízkosti rukoväte má výrez pre lepšie uchytenie ukazovákom. Na rezanie a sekanie to ale nemé žiaden efekt. Rukoväť noža je pokrytá trvanlivou texturovanou gumou s logom, je pohodlná aj na dlhšie používanie, má dobrú priľnavosť a ani za mokra nespôsobuje pľuzgiere.

Ultimate-pro3

Na zadnej strane noža Gerber Bear Grylls Ultimate je oceľová nárazová zóna (tzv. hruška) a teda nôž v púzdre sa dá v prípade núdze použiť aj ako kladivo. Skúsili sme s ním zabíjať klince do dreva, lúskať orechy, zatĺcť ho kameňom do dreva a všetko prebehlo v poriadku – iba sa trocha oškriabala farba. Táto časť noža má na šnúrke prichytenú núdzovú píšťaľku v malom otvore. Takéto otvory sú na noži ešte dva a slúžia na prichytenia noža na palicu, čím vznikne pevná kopija, napríklad na lovenie zveri.

Ultimate-pro1
Na púzdre noža Gerber Bear Grylls Ultimate Pro je prichytená väčšia feritová tyčka, ktorá má spolu s hornou vrúbkovanou stranou čepele noža funkciu kresadla na založenie ohňa. Je prichytená pevne, vodotesne a nehrozí jej vypadnutie. Púzdro je veľmi solídne vyrobené z plastu, spĺňa podmienky pre armádu a použitý materiál je protiplesňový. Zo spodnej strany plastovej časti je dokonca aj karbidová brúska, teda sa používateľovi nikdy nestane, že ostane s tupým nožom niekde hlboko v lese. Stačí čepeľ len 3-4 x priostriť a je ostrá ako britva. Takisto tam je aj malý otvor pre odvádzanie prípadnej vody z púzdra.

Ultimate-pro2

Dodávka noža Gerber Bear Grylls Ultimate Pro obsahuje aj krátky a výstižný návod na núdzové prežitie. Návod je iba v angličtine a na rozdiel od verzie Ultimate má jeho púzdro integrovanú šnúrku na ľahké vyberanie.

Gerber Bear Grylls Ultimate Pro je skvelou voľbou nielen pre kempovanie, pobyt v prírode, poľovníctvo, ale aj pre núdzové situácie. Za danú cenu je to asi najlepšia voľba na trhu. Jedine čo by sme mu vytkli, je spôsob balenia, kde bez iného náradia vo forme ostrého noža, alebo nožníc ho nevyberiete.

Gerber-Ultimate-pro

Zaujal Vás tento produkt? Chcete si nôž zakúpiť? Pre ďalšie informácie kliknite TU