Vzájomná blízkosť vďaka nosičom

turisticky-nosic-pre-dieta

Čas našich starých mám už skončil, no neraz si spomenieme na ich dobre mienené rady,múdrosti a vylepšenia. Jednou z neodškriepiteľných súčastí života je aj potreba cítiť blízkosť svojho dieťaťa, vedieť, že je v bezpečí, mať ho pod dohľadom.

Milujete turistiku a túžite objavovať krásy aj so svojím drobcom ?

Adam Sport má vo svojej ponuke aj detské nosiče Tatonka. Odporúčam detský turistický nosič Tatonka Kid Carrier, Marsupio Carry Baby, ktoré májú nastaviteľný chrbtový systém. Navyše sú vetrateľné vďaka Air systému.

Maximálna nosnosť sedačky je 20 kg. Perfektnou alternatívou je aj detský turistický nosič Tatonka Baby Carrier, detská sedačka s 5 bodovím uchytením dieťaťa. Má nastaviteľný chrbtový systém a pevný bedrový pás.

Skúsme opäť v mysli oživiť predstavu našich starých mám. Práca na poli, dieťa priviazané k telu. Pocit istoty, ktorý matka prenáša na svoje dieťa. Nádherný jav, očarujúci pohľad.

Možno práve takouto predstavou sa nechali inšpirovať výrobcovia nosičov. No boli omnoho citlivejší, pretože dnešné moderné nosiče síce vychádzajú zo vzájomnej blízkosti a pocitu bezpečia, no nie sú také nepraktické a umárajúce pre kosti a svalstvo. Dieťa je pri vás a vy môžete vykonávať aj inú činnosť. Je to obrovská pomoc.
Na druhej strane sa snažte, aby dieťa poznalo hranice. Nech sa z vás nestane tak celkom kenguria matka. Pri turistike sa môžete striedať s partnerom. Pred vkladaním dieťaťa do nosiča overte, či je vhodne oblečené. Počas horúcich dní nezabúdajte, že ste to aj vy, kto vaše dieťa zohrieva. Preto voľte ľahšie oblečenie. V zime môžete dieťa dokonca schovať pod bundu. Najväčší dôraz sa kladie na nožičky, môžete použiť navleky. Nosiče by ste nikdy
nemali použiť, ak plánujete ísť bicyklom alebo na korčuliach. Môžete tak svojmu dieťatku vážne ublížiť.

Na čo nezabúdať pri vyberaní nosiča? Ešte pred samotnou kúpou je potrebné zvážiť tieto  hľadiská a to:

1.pohodlie dieťaťa, zdravie dieťaťa (nájsť polohu, ktorá podporuje zdravý vývin dieťatka)

2.pohodlie nosiacej osoby ( nájsť polohu, ktorá vám najviac vyhovuje).

Pokiaľ ste si istý týmito  faktormi a navyše ste si nechali dobre poradiť pri výbere nosiča, tak už stačí len sa napojiť na vlnovú dĺžku vášho dieťaťa a pokojne si vykonávať svoje aktívne činnosti. Potom bude aj dieťatko spokojné a to je hlavné.