Borišovský výbeh patrí medzi najzaujímavejšie behy do vrchu, aké na Slovensku máme. Zaujímavý je práve svojími propozíciami: dĺlžka trate 780 m a prevýšenie 212 m. Atraktivitu preteku umocňuje fakt, že štart je priamo pred Chatou pod Borišovom, kde o afterpárty a častokrát aj beforepárty rozhodne núdza nie je.

V sobotu 4.6.2016 sme sa ako veselá partia vybrali na tento pretek aj my. 🙂

Vyrážali sme z Liptovských Revúc okolo deviatej a pohodovým tempom sme boli na chate pred jedenástou. Počas cesty sme sa dohodli, že keďže sme traja chalani a dve baby (chvíľka napätia…….) a motivácia za umiestnenie je celkom slušná, obsadíme prvé tri a prvé dve miesta, a zadelíme poriadnu afterku na chate! 😀 Na mieste nás už typicky čakal vážený výšľapista Julo, ktorý nám začal vylepšovať deň a fotil všetko naokolo. Preto veľká vďaka Ti Julo za väčšinovú fotodokumentáciu. 😉Štartovalo sa v dvojminútových intervaloch, organizátori zabezpečili solídne meranie času, zamluvili nám počasie bez dažďa až do skončenia preteku a ešte sme aj parádnu čelenku s logom eventu dostali.
Ako namotivovane sme sa cítili na štarte je zachytené v tejto mini-štart-Borišov-galérií:

Baby svoju časť dohody splnili, Miška na druhom a Monča na treťom mieste vo svojej kategórií, Miška tretia celkovo v ženách. Paráda! Len my chaloši sme sa akosi flákali a najlepšie sme obsadili až štvrté miesto… 🙂

Najsamlepším bežcom bol opäť Jozef Hlavčo, ktorý to vydupal za kozmických 6:08!!!

Kompletné výsledky nájdete TU a TU.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Keďže sa vonku rozpršalo, boli sme násilím nútení nejakú tú dobu posedieť na chate a užívať si Julovu prítomnosť plnými dúškami. Ak to niekto ešte neabsolvoval, ako keby na after popretekovom posedení ani nebol! 😀 Hej fotograf! Trochu Ti padá horizont, nie?! 😀

Po posedení pri klobásach s horčicou a parených buchtách (len kto je kto? hmmm) sme dali zostup za dažďa a planý pokus o výstup na Čierny kameň… nevadí, afterku predĺžime na jarmoku v Ružomberku. Tak pizza U Taliana a davaj vytancovať plné bruchá. Baby, klobúk dolu, ovládli a roztancovali ste námestie… teda minimálne nás a to stačí. 😀Vytancovať bežeckú akciu odporúča 6 z 5 športovcov!

P.S.: Páči sa mi, že organizátori dbajú aj na spätnú väzbu a zverejnili formulár, kde ľudia môžu ohodnotiť pretek a napísať svoje pripomienky.

P.S.2: Ešte jedna venovaná Julovi 😉 :

by Kubo