Hľadáte odpoved ktorý turistický nosič je ten NAJ ?

deuter-kid-comfort-air-newMilujete prírodu a potulky krajinou a chceli by ste tento koníček zdieľať aj s vašimi ratolesťami? Turistika s najmenšími deťmi môže byť náročná, ale vy sa jej aj napriek tomu nemusíte vzdať. Zaobstarajte si detský turistický nosič a jednoducho noste svoje dieťa na všetky výlety na chrbte. Chcete vedieť ako na výber toho správneho nosiča, ktorý bude bezpečný a pohodlný? Poďte sa s nami na to pozrieť.

Bezpečnosť a komfort nadovšetko
Pri výbere turistického nosiča musíte dbať hlavne na jeho bezpečnostné parametre. Nosič musí byť skonštruovaný tak, aby udržoval dieťa v správnej polohe pri sedení a nedochádzalo tak ku kriveniu jeho chrbtice.

Správna konštrukcia dieťaťu zabezpečí aj maximálny komfort pri nosení. Detská hlavička musí byť chránená pred prudkým zaklonením pri ráznom pohybe. Nosič musí byť zároveň bezpečný a pohodlný aj pre nosiča. Základom je, aby jeho konštrukcia zabezpečovala rovnomerné rozmiestnenie váhy dieťaťa na chrbte. Predíde sa tak nadmernému zaťažovaniu krku a šije. Pri výbere musíte dbať aj na vek a hmotnosť dieťatka a na typ výletov, ktoré chcete s nosičom absolvovať.
To najlepšie na trhu
Na základe osobných skúseností a mnohých recenzií sme pre vás vybrali tie najlepšie modely detských turistických nosičov, aké na slovenskom trhu nájdete.

littlelife-ranger-child-carrier-adamsport-jpgLittleLife Ranger Child Carrier: Tento kvalitný a cenovo dostupný nosič oceníte vďaka jeho ľahkej konštrukcii a hmotnosti len 1,7 kg. Hodí sa na všetky typy výletov. LittleLife Ranger je vybavený pohodlným vankúšikom zabezpečujúcim dieťatku komfortnú jazdu a patentovanou sponou, ktorá zabezpečí stabilnú polohu pri sedení. Dieťa je dokonale chránené pred vypadnutím, avšak nie je v nosiči stiesnené. Je prispôsobený na nosenie dieťatka vo veku od 6 mesiacov do 3 rokov, pričom jeho maximálne zaťaženie predstavuje 20 kg. S týmto nosičom si tak užijete každú prechádzku so spokojným detským spáčom na chrbte. V eshope www.adamsport.eu dostupný v cene 79 €.

detsky-turisticky-nosic-neverland-koala-jpgNeverland Koala: Tento model je medzi rodičmi mimoriadne obľúbený vďaka jeho skvelým vlastnostiam a výhodnej cene. Zvládne s vami akúkoľvek náročnú túru. Jeho veľkou výhodou je hmotnosť len 2,2 kg, pričom unesie váhu dieťaťa až do 22 kg. Okrem základných bezpečnostných prvkov disponuje mnohými funkciami, ako napríklad rozkladacou podložku na sedenie a prebaľovanie dieťaťa, odnímateľnou protislnečnou strieškou a obsahuje termoizolačné vrecko. Svoje veci si môžete uložiť do niekoľkých vreciek. Toto všetko robí z nosiča Neverland Koala neoceniteľného pomocníka na každej turistike. U nás za 99 €.

marsupio-carrybabyMarsupio Carry Baby: Tento model je veľmi dobre osvedčeným nosičom talianskeho výrobcu Marsupio. Patrí do vyššej rady nosičov. Unesie dieťa do hmotnosti 20 kg. Jeho veľkou výhodou je patentovaný podstavec SPEEDY SYSTEM, vďaka ktorému pri prestávkach nemusíte dieťa vyberať z nosiča. Podstavec nastavíte podľa potreby a nosič jednoducho a stabilne položíte na zem. Dieťa sa neprevrhne a môže pohodlne ostať sedieť v nosiči, zatiaľ čo vy budete odpočívať. V našom eshope za 119 €.

nosic-deuter-comfort-kidDeuter Kid Komfort III: Ak hľadáte turistický nosič najvyššej triedy a kvality, odporúčame renomovaného nemeckého výrobcu Deuter, ktorý je považovaný za top výrobcu turistických batohov. Tento nosič má všetko, čo by mal ten najlepší detský turistický nosič obsahovať. Nosič unesie váhu 22 kg, nachádza sa na ňom niekoľko vreciek, 5 bodové bezpečnostné upínacie popruhy, veľmi kvalitné a pohodlné opierky pre dieťa, stojan na odloženie nosiča bez nutnosti vyberať dieťa von. Disponuje tiež jedinečným chrbtovým systémom Aircontact, vďaka ktorému sa budete na chrbte potiť až o 15 % menej, ako pri štandardných batohoch. Nosiču Deuter Kid Komfort patrí prvenstvo a predstavuje špičku vo svojej triede. U nás v eshope je dostupný za cenu 229,90 €, s pláštenkou Deuter Raincover za cenu 244,90 €.