Jakub Kubačka

Narodil som sa v prostredí, o  ktorom starká vravela „je tu o  čo oči oprieť“ – obkolesený  horami. Nikdy ma nebavili  športy ako futbal, či hokej. Ja  som sa radšej bicykloval po  ulici a neskôr som bike vytiahol aj na kopce. Tu som prišiel na to, že v tých horách sa cítim akosi dobre. Zjazdoval som len dve sezóny, no popri tom som sa začal venovať turistike a pracoval som v lanovom parku.

Od turistiky ma to prirodzene viedlo k lezeniu a keď som sa po prvý krát ocitol v stene Javorového štítu, na  vzdušnej hrane Cesty  Martinčanov, bolo mi jasné, že tohto pocitu sa len tak ľahko nezbavím. Dnes sa teda venujem horolezectvu a je to zároveň moja najväčšia láska. Ako horolezec – študent v hlavnom meste Slovenska, som začal pracovať ako výškový pracovník a tak som našiel ďalšiu aktivitu, ktorá ma napĺňa.

Keďže vo svojom živote mám rád dynamiku, z turistiky som presedlal na beh a v zime 2016 som zabehol svoj prvý ultramaratón. Mojím najväčším osobným úspechom bola Transvulcania ultramarathon v máji 2016.

Všetky moje aktivity rád dopĺňam chutným jedlom a neraz sa všetci naokolo čudujú, čo všetko som schopný do seba schovať. 🙂

Moje ponevieranie sa po svete môžeš sledovať na Instagram profile tu: www.instagram.com/jakub_kopce.sk