Úvodný obkec

Ocún Mánia shorts (klik) – to sú nielen lezecké kraťasy do teplých letných dní, ale aj pohodlné voľnočasové shortky, ktoré nebudeš chcieť vyzliecť. Ibažeby si chcel, lebo veľa papáš ako ja…
Raz darmo. Tieto kraťasy mi boli natoľko pohodlné, že som v nich liezol, behal, chodil, plával a cestoval. Prestal som ich nosiť až keď ma tlačili na bruchu, lebo som pribral. Do svalov prirodzene. 😀 Vyriešil som to jednoducho – kúpil som väčšie. 🙂

Prečo Ocún Mánia shorts?

Určite sa pýtaš, prečo som práve s týmito kraťasmi taký spokojný. Skúsim Ti to najskôr zhrnúť do dvoch slov a neskôr to aj podrobnejšie vysvetlím. Takže: jednoduchosť, pohodlnosť.

Design a šitie (jednoduchosť)

Ako si si určite všimol, tieto kraťasy oplývajú minimalistickým designom. NEnájdeš na nich 8 zbytočných vreciek (so zipsom, či bez) a hlavne sú vyrábané v jednej farbe (plus sem-tam kontrastné šitie a odlišná farba vnútri predných vreciek.
Vrecká nájdeš 4 a ešte k tomu hlboké. Dostal som minule otázku prečo sú také hlboké – aby Ti z nich nič nevypadlo, keď budeš visieť hore pupkom. 😉 Bonusom je mini-pidi vrecko na pravom stehne (na kefku pre bouldristov a pre nás bežných smrteľníkov na odkladanie svietiacich tyčiniek z diskotéky).

Tak isto si výrobca odpustil akýkoľvek gombík, zips, suchý zips a vôbec čokoľvek, čo by Ti mohlo pri lezení čo i len trošku prekážať, zavadzať, tlačiť  Ťa. Na páse držia vďaka gumke, ktorá je ďaľšou vychytávkou týchto nohavíc. Vďaka nej tieto kraťasy (chvalapánu) NEvyzerajú ako 99.9% nohavíc na gumičku (a teda ako slipy Bolka Polívku z filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág). Chalani z Ocún-u díky vám za to!

Poslednou vychytávkou je uško umiestnené na vonkajšej zadnej strane kraťasov. Úplne ideálne na zavesenie pytlíka s mádžom (takže Ťa nebude tlačiť ani len popruhová pracka z mádžopytlíka!)

Materiály a strih (pohodlnosť)

Na upotené letné lezecké dni jednoducho potrebuješ voľné, strečové a funkčné kraťasy (alebo staré potrhané robotné gate, ale ja mám radšej tú prvú možnosť).

Ocún Mánia shorts našťastie spĺňajú presne tie parametre, ktoré od nich vyžadujem. Ich primárny účel je slúžiť ako lezecké shortky a táto aktivita im ide zo všetkého najlepšie. Sú  voľného strihu, sú priedušné a rýchloschnúce. Ak aj Ty občas vymýšľaš také kulehy ako ja, tak v nich proste skočíš pri najbližšej možnej príležitosti do nejakého jazera a budeš sa modliť aby čím skôr vyschli. A oni vyschnú. A fakt celkom rýchlo.

Pohyblivosť majú značne vyššiu jak ja. Inými slovami: sú strečové.

Priedušnosť je taktiež veľmi vysoká, užívam si keď mi v nich prefukuje… nohy. Ale to asi vo všetkých kraťasoch.

Jedinou nevýhodou, ktorá mi je doposiaľ známa je fakt, že keď z nich vyrastieš, musíš si kúpiť nové, lebo tlačia na brucho (óó, aké nevídané zistenie!)

Farebné varianty

Tieto shortky sa vyrábajú v štyroch farebných variantoch, k tomu asi netreba žiadnu chytrú poznámku (aj túto som si mohol odpustiť, ja viem).

Záver

Ja som bol teda s týmito shortkami natoľko spokojný, že som si kúpil už druhý kus a plánujem tak vykonať aj s potenciálnym tretím kusom. Však sú štyri varianty, tak čo. 🙂
Keďže som sa rozhodol, že to zahrám na špióna, prevetral som tieto kraťase aj na niekoľkých behoch, dokonca aj kategórie ultra. Prečo? A mňa sa pýtate? Dobre sa mi v nich existovalo. Bodka. Koniec otázok. Absolvoval som v nich napríklad aj Korunu Oravy.

by Kubo (klik) #kubokubacka