26.12.2016 sa v Ružomberku uskutočnil 0. ročník Štefanského behu. Hlavná kategória bežcov absolvovala dva okruhy mestom v celkovej dĺžke trate 10km a kategória hobby jeden 5km okruh. Pre deti bola samozrejme vyčlenená osobitná trať po pešej zóne.

Ako jeden z účastníkov pretek vnímam asi takto:

Nadrzovku na Štefana, kedy som mal cez deň doma spať aby som bol večer na zábave čiperný, sa konal v mojom rodnom meste Štefanský beh. Úprimne? Lepší dôvod na nezožratie všetkých koláčov sveta ešte pred Štedrým dňom si ani neviem predstaviť! Usudzujúc podľa účasti 145 bežcov som nebol jediný s takýmito zákernými myšlienkami. 🙂 Veď zúčastniť sa (alebo vyhrať??) prišiel aj sám Majster svetla s najrýchlejším menom v galaxií Branislav Šarkan (úradujúci majster Slovenska v behu na 10 000 m).

Chvíľu som seriózne rozmýšľal, či sa ja radšej nepridám tuto k budúcim majstrom:Ale dievčence na registrácií ma presvedčili, že na takéto fóriky som už trochu starý..Reku v poriadku, ešte raz sme si okukli trať a ide sa.Na štartovnú líniu sa vedľa seba postavili profíci, hobíci a iní nadšenci, všetci odhodlaní zdolať pripravenú trať. S ohľadom na bežcov, ktorí nepoznali uličky Ružomberka, si organizátori dali záležať na zreteľnom vyznačení trate a kde-tu bola aj nejaká tá motivačná frázička. 🙂Ja sa priznám, že ja moc asfalt nemusím, ale musím povedať, že profil trate bol vymyslený tak zaujímavo, že endorfíny zo stehien len tak strieľali! Po stupáčiku dolekopec, rovinka, zase padák, schody som vybombil a zrazu rovinka v parku a ja som v diaľke už počul svôj umieráčik. 😀 Keby neboli povzbudzujúci ľudia naokolo, tak by som už asi niekde ležal.
Za spomenutie určite stojí aj tiahla rovinka, kde si bežci mohli po otočke obzrieť svojich súperov.. alebo skôr kamarátov. 😉Cieľovú rovinku lemovali davy povzbudzujúcich ľudí a človeku sa hneď umieralo akosi ľahšie.A tuto Pán Šarkan celú trať absolvoval za úctihodných 0:33:34,6 ..veľký rešpekt a poklona!

Čo-to do výsledkov:

Hlavná kategória – 10km muži
1. Branislav Šarkan      0:33:34,6
2.Tomáš Gazdarica      0:36:19,0
3.Lukáš Prívara             0:36:26,2

Hlavná kategória – 10km ženy
1. Hana Camberová     0:46:03,7
2. Vanda Hošeková      0:46:23,7
3.Linda Hanulová        0:47:44,4

Kompletná výsledková listina TU (klik)

Po behu samozrejme na účastníkov čakalo varené vínko a posedenie pri kapustnici v miestnej pivárni Čierny Kameň.Kto nebol na afterke (nielen) v Čiernom Kameni, nech ho svedomie zožiera a nedá mu spať! 😀 Také malé uzavretie bola epická veta nad ránom: ,,Vieš… ale koľko z tých bežcov už teraz spí!” … ,,Tak to Ti viem celkom presne povedať: 143!” O:)

Fotky na facebooku Adam Sport TU (klik)

Fotky od Martina Kotrhu TU (klik)

Obrovské Poďakovanie patrí organizátorom, sponzorom a všetkým dobrovoľníkom!

Verím, že sa vidíme aj o rok v taktomto hojnom počte! Malé motivačné videjko na záver:

 

by Kubo