V sobotu 18. marca 2017 sa v telocvični Združenej strednej školy v Ružomberku uskutoční už V. ročník lokálnej súťaže v lezení na umelej stene – Ulenfeldov pohár 2017.
Ak potrebujete malú motiváciu, nižšie si môžte pozrieť video z minulého ročníka. 🙂

 

Pravidlá súťaže:

Súťaž má kvalifikačnú a finálovú časť.

  • Kvalifikačná časť pozostáva z 6 lezeckých ciest rôznej obtiažnosti na ktorých prelezenie majú súťažiaci časový limit 2 hodiny (najviac 3 pokusy na každý boulder). Liezť sa bude s horným istením.
  • Pri lezení po cestách sa môžu používať len farebne vyznačené chyty a stupy patriace do príslušnej cesty. Pre kategórie ženy a mládež je povolené používať ľubovolné stupy.
  • Po 2 hodinách bude nasledovať polhodinová prestávka počas ktorej bude vyhodnotená kvalifikačná časť a podľa počtu pokusov a vylezených ciest, prípadne zón bude v každej kategórii postupovať 8 lezcov z každej kategórie do finálovej časti. V kategórii mládež budú výsledky vyhlásené podľa hodnotenia prelezov kvalifikačnej časti.
  • Finálová časť bude pozostáva zo 4 lezeckých ciest rôznej obtiažnosti na ktorých prelezenie majú súťažiaci časový limit 2 hodiny (najviac 3 pokusy na každý bolder).
  • V prípade nerozhodného výsledku budú najlepší finalisti súťažiť v paralelnom lezení na rýchlosť pripravenej cesty.
  • Vyhodnotenie súťaže, odovzdanie cien, voľný program.

Na dodržiavanie pravidiel súťaže bude dozerať tím 4 rozhodcov.

Facebook event tu:

(KLIK)

Miesto konania:

Link na stránku:

http://www.lezci.sk/sutaz/106-ulenfeldov-pohar-2017

by Kubo